Často kladené otázky

Jak se mohu stát AVON Lady či AVON Gentlemanem a co to obnáší?

Avon Lady/Avon Gentlemanem (dále jen AL/AG), se může stát osoba starší 15 let. Registrace je zcela zdarma.


Náplní spolupráce je prodej kosmetických a nekosmetických výrobků AVON koncovým zákazníkům. Objednávat je možné až v 15 dnech kampaně z každého katalogu, a to přes on-line rozhraní nebo prostřednictvím SMS. Pokud objednáte v hodnotě nad 600 Kč, není Vám účtován ani manipulační poplatek (jinak 50 Kč). Zásilky rozváží kurýrní služba IN TIME na zvolenou adresu běžně do dvou dnů od fakturace nebo je možné si zásilku nechat doručit na pobočku České pošty s možností vyzvednutí až 7 kalendářních dní.


V každém balíčku je kromě výrobků také faktura, která má 14denní splatnost. Pokud se s námi AL/AG zapojí do projektu záchrany lesů "Zdravé lesy, krásnější svět", tak elektronickou verzi své faktury najde ke stažení přes on-line rozhraní v sekci Moje objednávky. Faktury lze hradit platbou online, převodem z účtu, vložením částky přímo na účet v Citibank nebo složenkou typu A.


Každý AL/AG se může účastnit obchodních setkání, kde se seznámí s novými výrobky, motivačními programy a všemi dašími lokálními i celospokojenstátními akcemi.


V případě vašeho zájmu, prosím, klikněte zde.

Co mi registrace přinese?

Díky registraci získáte řadu výhod. A to hlavně extra slevy navíc na ceny výrobků v katalogu podle výše vaší objednávky. Jako nově registrovaná AVON Lady se můžete zapojit do dárkového programu a získat tak každou kampaň skvělé dárky. Jen na vás záleží, zda se rozhodnete objednávat jen pro sebe nebo pro svou rodinu, kamarádky nebo kolegyně a využít tak až 30% slevu na vaše objednávky.

Pokud se rozhodnete zaregistrovat a objednávat z katalogů aktuálních kampaní, nic vás to nestojí. Můžete si zvolit různé možnosti doručení a platby, jen vaši první objednávku je možné doručit pouze na poštu.

Nemusíte nakupovat pravidelně, a jestliže se rozhodnete dále neobjednávat, můžete kdykoliv skončit.

Potřebuji k registraci jako AVON Lady/AVON Gentleman živnostenský list?

Uzavřením AVON Dohody se stanete registrovanou Avon Lady/Avon Gentlemanem se všemi výhodami, které jsou nabízeny. K uzavření AVON Dohody tedy není vyžadován živnostenský list.


V případě, že je Vaším úmyslem nakupovat AVON výrobky a v souvislosti s tímto vyvíjet soustavnou činnost naplňující znaky podnikání dle aktuální právní úpravy, je ze zákona povinností každého jednotlivce opatřit si živnostenský list vyžadovaný dle Živnostenského zákona 455/1991 Sb., v platném znění, stejně tak jako si zajistit veškeré související daňové a jiné registrace.

Mohu si zařídit internetový obchod nebo prodávat výrobky v obchodě?

Společnost Avon Cosmetics distribuuje a prodává své výrobky v České republice formou přímého prodeje. Jako podporu nabízí pro své AVON Lady/AVON Gentlemany možnost otevření vlastního obchodu v AVON Online (přihlásit se můžete zde). Otevírání vlastního e-shopu ani prodej formou jiných kanálů než je přímý prodej není dle Všeobecných obchodních podmínek dovolen.

Máte nějaké slevy na výrobky?

Atraktivní nabídky najdete v každém katalogu AVON a na stránkách AVON Online. Jako Avon Lady/Avon Gentleman máte možnost získat další slevu na výrobky až do výše 30 % nebo dle aktuálních speciálních akcí či zákaznických programů.

Kdo vyrábí AVON výrobky?

Kosmetické výrobky, oblečení, šperky, kabelky a další doplňky značky AVON vyrábí společnost AVON a její dodavatelé ve výrobních závodech v USA, Německu, Polsku a v dalších zemích včetně České republiky. Konkrétní místo výroby je vždy uvedeno na obalu výrobku.

Je možné výrobky AVON vrátit?

Ano, AVON poskytuje 100% záruku spokojenosti na všechny své kosmetické i nekosmetické výrobky. V případě, že nebudete s výrobkem spokojen(a), můžete jej bez udání důvodu vrátit do 90 dní od data vystavení faktury své(mu) Avon Lady/Avon Gentlemanovi, která/ý výrobek vrátí zpět.
Zkontrolujte si rozměry uvedené v tabulce velikostí v katalogu nebo na www.avon.cz. Doplňky a oblečení mohou být vráceny pouze pokud nevykazují známky nošení a nebyly odstraněny visačky a ochranné hygienické nálepky.

V případě, že jste objednávali přes Avon Lady/Avon Gentlemana, kontaktujte je kvůli reklamaci výrobku.

Pokud jste si nechali doručit zboží přímo kurýrem anebo na Poštu/Poštomat a chcete ho reklamovat, vyplňte, prosím, vratkový formulář, který je ke stažení zde.

Vyplněný formulář společně s kopií faktury vložte do balíčku se zbožím a odešlete nejlépe doporučenou poštou na adresu: In Time Spedice spol. s r.o., (AVON), Pražská 180, Zdiby, 250 66

Peníze budou vráceny na váš bankovní účet, případně zpět na vaši platební kartu, jakmile bude vaše reklamace zpracována. Zároveň obdržíte potvrzení emailem.

Co značí datum uvedené na obalech výrobků AVON?

Datum, které je uvedeno na všech výrobcích společnosti AVON, označuje datum výroby daného produktu (nikoliv datum spotřeby). Např. Z050615 tedy znamená, že výrobek byl vyroben 5. června 2015. Trvanlivost všech kosmetických výrobků AVON přesahuje 30 měsíců, nicméně také je třeba věnovat pozornost symbolu otevřeného kelímku, v němž je uvedena doba (číslo značící počet měsíců), po kterou je možné výrobek bez obav používat od jeho otevření.

Jsou výrobky AVON testovány na zvířatech?

Od roku 2019 nejsou na žádném evropském ani latinskoamerickém trhu a na blízkém východě prodávány výrobky, které byly testovány v Číně. Naším cílem je dosáhnout toho, aby do konce roku 2019 nebyl žádný výrobek testovaný v Číně v prodeji na žádném trhu AVON s výjimkou Číny. Více informací najdete zde.

Co znamenají znaky na obalech?

Symboly označující různé druhy materiálů použitých při výrobě výrobku:

Obchodní podmínky Často kladené otázky Prohlášení o ochraně informací